telefon

Atamızı Özlemle Anıyoruz

Posted by

Ulu Önder Atatürk ebediyete uğurlanışının 77. yılında saygıyla anıyoruz Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 77. yıldönümünde ilk tören sabah 09.00’da Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlendi. Törene Katılanlar İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyüksehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile gaziler, öğrenciler, askeri ve mülki erkan katıldı.

Törende Cumhuriyet Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından 09.05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşu yapıldı ve bayraklar yarıya indirildi. Taksim Meydanı’ndaki vatandaşlar da saygı duruşuna eşlik etti. Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonunda 10 Kasım Anma programına da Vasip Şahin Kadir Topbaş, Orgeneral Ümit Dündar ile öğrenciler ve diğer askeri ve mülki erkanlar da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende 10 Kasım’ın anlam ve önemini anlatan konuşmaların peşinden resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ataşehir Adıgüzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, Atatürk’ün sevdiği şarkıları, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet ve 10 Kasım’dan kesitler içeren tiyatro gösterisi eşliğinde seslendirdi. Şahin, Topbaş ve Dündar, törenin sonunda Ataşehir Adıgüzel Sanatlar Anadolu Lisesi öğrencileriyle poz verdi ve Atatürk Resim Sergisi’ni gezdi.

ata1