telefon

Darülaceze Sakinleri Unutulmaz Bir Gün Yaşadı

Posted by

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Darülaceze Müdürlüğü  “18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikle büyük beğeni topladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1453 Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen “Geleneksel Yaşlılar HaftasıYemek programına, İstanbul genelinde Darülaceze sakinlerine maddi ve manevi destek sağlayan Darülaceze Dostları, kamuya, azınlıklara, dernek ve vakıflara bağlı huzurevi sakinleri ile çok sayıda davetli katıldı.

“Geleneksel Yaşlılar Haftası” yemek programında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit; “Yaşlı dediğimiz insanlar hepimizin anası, babası, amcası, dayısı v.s büyüklerimizdir. Bizler yaşlılarımıza bir hafta değil bir ömür bakmakla yükümlüyüz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 21 farklı noktada huzurevi, yaşam evi, çocuk ve gençlik merkezlerinde başta yaşlılar olmak üzere, engelli ve bütün ihtiyaç sahiplerine hizmet veriyoruz. Türkiye’nin en büyük kapasiteli Darülaceze Müdürlüğümüzde bin yaşlımıza hizmet sunuyoruz.

İstanbul halkına ihtiyaçları doğrultusunda en kaliteli şekilde hizmet etmeyi amaçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyemiz bir sınıf veya bir kesimin değil bütün İstanbulluların refah ve mutluluğunu sağlayacak sosyal politikalar yürütmeyi, bakıma muhtaç yaşlılarımız içinde özel programlar oluşturmayı, zor durumdaki yaşlılarımıza terk edilmişlik ve kimsesizlik duygusu yaşatmamayı hedeflemektedir. Yaşlılar Haftasını en içten ve samimi duygularımla kutluyorum. Bütün büyüklerimizin ellerinden öpüyorum” dedi.

Yaşlılar Turnuvası Ödülleri Sahiplerini Takdim Edildi

18 – 24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası ilk günü etkinliklerinde Dart, Langırt, Tavla, Masa Tenisi, Satranç alanlarında yapılan “Yaşlılar Turnuvası” yarışmasında kazanan sakinler ödüllerine kavuştu.

600 kişinin katıldığı Geleneksel Yaşlılar Haftası programında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Topluluğunun konseri büyük beğeni kazandı. Program, yaşlılara sunulan karanfillerle son buldu.

Keskin Arsa Ofis İnşaat Otomotiv Ve Gıda San.Tic.Ltd.Şti.

0212 771 49 49   0212 771 03 30 

www.keskinarsaofisi.com

Arnavutköy Hadımköy Proje

Keskin Arsa Ofis İnşaat Otomotiv Ve Gıda San.Tic.Ltd.Şti.