telefon

Arnavutköy Gelişen projeler bölgedeki fiyatları artırdı.

Posted by

Gelişen projeler bölgedeki fiyatları artırdı.

 

Keskin Arsa Ofis İnşaat Otomotiv Ve Gıda San.Tic.Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Funda Keskin  Hadımköy’ün İstanbul’da hızla devam eden alt yapı projelerine ev sahipliği yapması nedeniyle Avrupa yakasının yükselen yaşam alanları arasında öne çıktığını belirtiyor. Funda Keskin, mega projeler olarak adlandırılan 3.Havaalanı, 3.Köprü ve Kanal İstanbul’un Arnavutköy’de fiyatları son 1 yılda %100 arttırdığını söylüyor. Son 2 senelik kümülatif artışın ise %50’lere ulaştığını belirtiyor.
Hadımköy’ün mega projeler tamamlanana kadar en çok fiyat artışı beklenen bölgeler arasında ilk 5’e girebileceğini söyleyen Funda Keskin; “Projeler tamamlandığında ise, bölgede fiyatların normal seviyelere gelmesini, yani en yüksek enflasyon oranı miktarında yükselişe devam etmesini bekliyoruz. Bunun dışında bölgede henüz proje halinde olan Bio İstanbul projesi var. Sağlık kampüsü olarak planlanan bu projede Eğitim-araştırma birimleri, uzmanlaşmış tıbbi birimler ile tıbbi hizmetler dışında konaklama, konferans ve kültür merkeziyle ticari birimler de bulunacak. Bu kampüsün de bölgedeki yerli-yabancı turizmini oldukça etkileyeceğini düşünüyoruz” şeklinde konuşuyor.
Yerleşim alanı olarak İstanbul’un en büyük ilçesinin Arnavutköy olduğunu ifade eden Funda Keskin, ilçe genelinde satılık ev projelerinin birçoğu Toki, emlak konut ve Kiptaş tarafından inşa edilmişken, son yıllarda mega projelerle birlikte bölgede markalı konut projelerinin de görüldüğünü kaydediyor. Funda Keskin, ekonomik seviyesi orta, orta-üst olan sınıfın tercih ettiği bir bölge olan ve arsa stoku açısından nispeten zengin bölgeler arasında yer alan Arnavutköy’de konut projelerinin hızla devam edeceğini de belirtiyor.
Yatırımcılar altyapı çalışmaları bitmeden yatırımlarını yapmalı
Bölgenin gelecek dönemde İstanbul ortalamasının üstünde kazandıracağını düşündüğünü ifade eden Funda Keskin , yatırımcılara altyapı çalışmaları bitmeden yatırımlarını yapmalarını tavsiye ediyor. Altyapı çalışmaları devam ederken yatırım yapmanın her zaman kazandırdığını vurgulayan Funda Keskin bunun nedeninin, altyapı çalışmaları bittikten sonra bölgede fiyatların en yüksek değerine ulaşmış olması ve sonrasında yeniden yükselişe geçmesinin pek de mümkün gözükmemesi olduğunu söylüyor.
0212 771 49 49   0212 771 03 30 
www.keskinarsaofisi.com

Arnavutköy Hadımköy Proje

Keskin Arsa Ofis İnşaat Otomotiv Ve Gıda San.Tic.Ltd.Şti.